تبلیغات
پذیرش سفارش : 09136499975
 

به مناسبت هفته فرهنگی اصفهان ورزشکاران در میدان نقش جهان گردهم می آیند

به مناسبت هفته فرهنگی اصفهان
ورزشکاران در میدان نقش جهان گردهم می آیند

معاون ورزشی و تفریحی شهرداری اصفهان گفت : مراسم گردهمایی و اجرای حرکات نمادین ورزشکاران روز جمعه به مناسبت هفته فرهنگی این خطه تاریخی در میدان نقش جهان برگزار می شود.حبیب الله ناظریان روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، شمار ورزشکاران حاضر در این رویداد را افزون بر یکهزار نفر اعلام کرد و گفت: ورزشکاران رشته باستانی و زورخانه ای، کشتی، کاراته و تکواندو در این برنامه که از ساعت 17 در جوار عمارت عالی قاپو آغاز می شود، حضور خواهند یافت.
معاون ورزشی و تفریحی شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: اجرای حرکات نمادین رشته ورزشی باستانی از جمله چرخ چمنی، چرخ سوزنی، کباده، سنگ به همراه آوا و ضرب مرشدان می تواند به عنوان یک جاذبه فرهنگی و گردشگری، علاقه مندان زیادی را در این میدان تاریخی به خود جلب کند.
سوم اردیبهشت روز اصفهان و از سوم تا نهم اردیبهشت ماه به عنوان هفته نکوداشت اصفهان، نامگذاری شده است.
آیین ویژه بزرگداشت هفته فرهنگی اصفهان با رویکرد افزایش نشاط و خلاقیت اجتماعی و با شعار 'شهری که دوستش دارم' یکشنبه شب در تالار کوثر اصفهان آغازشد.
شهر اصفهان که از آن به عنوان پایتخت فرهنگ و تمدن ایران زمین یاد می شود بنابر نوشته ها و شواهد تاریخی در چهار دوره مختلف اشکانی، ساسانی، سلجوقی و صفویه به عنوان پایتخت برگزیده شده و از نظر سیاسی و فرهنگی مورد توجه قرار داشته است. 
پایتخت صفویان از قزوین به دستور شاه عباس اول به اصفهان انتقال یافت و این تغییر سرآغازی برای ترقی مراکز تجاری و فرهنگی در این منطقه شد. 
دردوران پس از سلسله صفویه و در دوران قاجاریه گرچه این شهر دچار رکود شد اما دگر بار در مسیر تحول قرار گرفت و هم اکنون به عنوان قطب فرهنگی و گردشگری رخ نمایان کرده است. 
بازدید : 239 5 ارديبهشت 1397 ساعت 01:07 ب.ظ
سرپرست هیات

حسین کفعمی
آمار بازدید سایت
  • کل بازدید : 8266875
  • بازدید امروز : 3231
  • بازدید دیروز : 3646
  • بازدید این ماه : 89826
  • بازدید ماه قبل : 133771
  • آخرین بازدید : يكشنبه 1 مهر 1397 (20:21) ب.ظ